Instalacja domofonowa firmy Proel – dom wielorodzinny

Instalacja domofonowa w domu wielorodzinnym zaprojektowana przy użyciu 8 unifonów firmy Proel (PC-255), metalowej kasety domofonowej z klawiaturą i czytnikiem breloków KDC 1805. Kaseta zlokalizowana jest tuż przy samym wejściu do budynku. Po wybraniu przez użytkownika nr lokalu pojawia się sygnał dzwonienia z kasety i jednocześnie sygnał wywołania w wybranym lokalu.

 

Instalacja domofonowa w domu wielorodzinnym Proel

Przykładowa instalacja domofonowa w budynku wielorodzinnym z wykorzystaniem systemu firmy Proel.

 

Najważniejsze informacje dla użytkownika są wyświetlane na wyświetlaczu kasety domofonowej. Do otwierania drzwi przez właścicieli lokali służą breloki zbliżeniowe. Po zbliżeniu breloka do czytnika w kasecie w miejscu klawiatury, następuje otwarcie drzwi wejściowych. Czas otwarcia drzwi jest programowany przez instalatora ( po wcześniejszym uzgodnieniu z użytkownikiem), który jest zwykle programowany na około 5 sekund. Po minięciu zaprogramowanego czasu następuje automatyczna blokada otwarcia drzwi.

 

Kaseta domofonowa Proel KDC-1805

Kaseta domofonowa Proel KDC-1805

 

Drzwi wejściowe na klatkę schodową mają możliwość lokatorzy również otwierania za pomocą 4 cyfrowego kodu. Po wybraniu numeru lokalu naciskamy następnie kluczyk i czterocyfrowy kod dostępu. Po wybraniu prawidłowej sekwencji kodu, następuje również otwarcie drzwi wejściowych na klatkę schodową.

Unifon_PC-255_Proel

Słuchawka domofonowa PC-255 Proel

 

Unifony firmy Proel zapewniają dobrą słyszalność podczas prowadzenia rozmowy pomiędzy kasetą, a słuchawką w lokalu. Posiadają regulację głośności rozmowy oraz sygnału dzwonienia. Kaseta domofonowa wyposażona jest w podświetlaną klawiaturę. Dodatkowo panel klawiatury wyposażony jest w znaki Braile’a. Wbudowany wyświetlacz w kasecie wyświetla użytkownikowi najważniejsze informacje. Obudowa kasety jest wykonana z grubej blachy, co chroni ją przed atakami wandalizmu. Unifony wyposażone są w przycisk do otwierania rygla, ale mogą również być wykorzystane do sterowania innymi urządzeniami.
Otwarcie drzwi wejściowych na klatkę schodową możliwe jest jedynie po wcześniejszym wybraniu nr lokalu z klawiatury i podniesieniu słuchawki przez użytkownika.

 

Brelok_zbliżeniowy_Proel_RFID_

Brelok zbliżeniowy RFID

 

 

Otwarcie drzwi wejściowych z lokalu po podniesieniu słuchawki w dowolnym momencie przez użytkownika jest niemożliwe.
Cała instalacja jest zasilana z zasilacza 14.5V zainstalowanego w rozdzielni elektrycznej .

 

Oferujemy montaż, serwis oraz przeglądy okresowe instalacji domofonowych.

Zapraszamy!