Zewnętrzny system alarmowy – czujki Risco RK315DT

Zewnętrzny system alarmowy z czujkami zewnętrznymi marki Risco RK315 DT Watch Out.LOGO-risco-300x128
Profesjonalne zabezpieczenie  naszego domu oraz terenu wokół domu podczas przebywania użytkowników oraz zwierząt w domu.

 

Przykładowa instalacja alarmowa zabezpieczająca teren wokół domu jednorodzinnego zaprojektowana została przy użyciu zewnętrznych czujek ruchu marki Risco model RK-315 DT Watch Out, wspomagana wewnętrznymi czujkami magnetycznych na okna (kontaktronami). Dodatkowo w celu podniesienia bezpieczeństwa zaprojektowano czujki zalania wodą w kuchni i w łazienkach, czujkę gazu ziemnego w  kuchni, czujkę dymu na holu oraz tlenku węgla w salonie zlokalizowaną w bezpiecznej odległości od kominka. Jest to profesjonalna instalacja alarmowa najczęściej stosowana w domach jednorodzinnych z możliwością przebywania zwierząt domowych podczas uzbrojonego alarmu. Przy całkowicie uzbrojonym systemie ze wszystkimi czujkami mogą przebywać i swobodnie poruszać się po domu użytkownicy i zwierzęta domowe ( pies, kot ).
Jeżeli potrzebujemy zabezpieczyć nasze mienie podczas kiedy jesteśmy w pracy a mamy w domu zwierzęta domowe, to jest to dla nas dogodne rozwiązanie dostosowane do naszych potrzeb.
W upalne dni latem mamy możliwość pozostawienia uchylonych okien w domu. Niemożliwe jest to przy systemie z czujkami ruchu PIR. Okna muszą być w tym czasie pozamykane.

 

Instalacja alarmowa Risco RK-315 DT Watch Out

Instalacja alarmowa z czujkami zewnętrznymi Risco RK-315 DT Watch Out

 

Obsługa alarmu przy instalacji z czujkami zewnętrznymi jest bardzo prosta.

Załączenie alarmu następuje poprzez naciśnięcie jednego guzika szybkiego uzbrajania na manipulatorze. Wyłączenie alarmu następuje poprzez wybranie na manipulatorze 4 cyfrowego uprawnionego kodu dostępu.
Dla osób starszych oferujemy załączenie i wyłączenie alarmu jedynie poprzez naciśnięcie odpowiedniego guzika na pilocie.

Czujka zewnętrzna marki Risco RK 315 DT Watch Out

Czujka zewnętrzna marki Risco RK 315 DT Watch Out

 

 

W instalacji w celu podniesienia bezpieczeństwa chronionego mienia zastosowano opcjonalnie czujkę dymu, czujki zalania wodą w łazienkach oraz w kuchni, czujkę gazu ziemnego, oraz czujkę tlenku węgla. Wszystkie te czujki pracują na liniach 24 godzinnych więc nie musimy się martwić czy są włączone czy nie. Wszystkie te czujki zawsze działają nawet przy całkowicie wyłaczonym alarmie.

W systemie mogą być zainstalowane opcjonalnie piloty napadowe służące do natychmiastowego wezwania ochrony w razie zagrożenia.
Do sygnalizacji alarmu lokalnego zastosowano dwa sygnalizatory. Zewnętrzny (optyczno-akustyczny) do sygnalizacji zewnętrznej oraz wewnętrzny (akustyczny) do sygnalizacji zadziałaniu alarmu wewnątrz domu.
Cała instalacja alarmowa w połączeniu z ochroną do firm ochroniarskich zabezpiecza nasze mienie nie tylko przed skutkami włamania i napadu ale również przed pożarem i zalaniem wodą.

 

Manipulatory firmy Risco do obsługi systemu

Manipulatory do obsługi systemu alarmowego

Ze wszystkich instalacji w domu jednorodzinnym system alarmowy jest instalacja wymagająca najmniejszych nakładów finansowych w porównaniu z instalacją elektryczną, hydrauliczną czy centralnego ogrzewania.
Dlatego przy budowie mieszkania czy domu warto pomyśleć nad wykonaniem przynajmniej okablowania pod tego typu system a później w miarę możliwości finansowych mamy możliwość dokładania kolejnych czujek bez ponoszenia dużo większych kosztów na czujki bezprzewodowe.
Firmy wykonujące instalacje elektryczne ograniczają się często do okablowania pod standardowe systemy z  wewnętrznymi czujkami ruchu PIR.
Przy budowie własnego domu w sprawie alarmu najlepiej zwrócić się do wyspecjalizowanej firmy.

 

Zewnętrzny system alarmowy oraz wszystkie inne montowane przez naszą firmę systemy alarmowe są przystosowane do podłączenia (w cenie instalacji) do monitoringu przez agencję ochrony Solid Security lub Konsalnet oraz wszystkie inne agencje ochrony.
Montowane przez firmę  Inter-Alarm systemy alarmowe objęte są 24 miesięczną gwarancją.

 

Zapraszamy!