Instalacja domofonowa firmy ACO – dom wielorodzinny

 

Instalacja domofonowa firmy ACO w bloku mieszkalnym wielorodzinnym zaprojektowana zastała przy użyciu 10 unifonów cyfrowych Inspiro firmy ACO model INS-UP720B, metalowej kasety domofonowej z klawiaturą, centralą master i czytnikiem breloków, model CDNP6ACC. Panel domofonowy zlokalizowany jest tuż przy samym wejściu do budynku.

Instalacja_domofonowa_na_systemie_firmy_ACO

Przykładowa instalacja domofonowa na systemie firmy ACO

 

Po wybraniu przez użytkownika nr lokalu pojawia się sygnał dzwonienia w panelu i jednocześnie sygnał wywołania w wybranym lokalu. Najważniejsze informacje dla użytkownika są wyświetlane na wyświetlaczu kasety domofonowej.

 

Domofon_cyfrowy_z_czytnikiem_ACO_CDNP6ACC

Domofon cyfrowy z czytnikiem ACO CDNP6ACC

 

Do otwierania drzwi wejściowych na klatę przez właścicieli lokali służą breloki zbliżeniowe. Po zbliżeniu breloka do czytnika panela w oznaczonym miejscu, następuje otwarcie drzwi wejściowych. Czas otwarcia drzwi jest programowany przez instalatora ( po wcześniejszym uzgodnieniu z użytkownikiem), który jest zwykle programowany na około 5 sekund. Po minięciu zaprogramowanego czasu następuje automatyczna blokada otwarcia drzwi.

 

Drzwi wejściowe na klatkę schodową mają możliwość również otwierania za pomocą 4 cyfrowego kodu dostępu. Po wybraniu numeru lokalu naciskamy kluczyk i czterocyfrowy kod dostępu. Po wybraniu prawidłowej sekwencji kodu, następuje również otwarcie drzwi wejściowych na klatkę schodową.

Unifon_cyfrowy_ACO_INS-UP720B..

Unifon cyfrowy firmy ACO INS-UP720B

 

Unifony ACO zapewniają dobrą słyszalność podczas prowadzenia rozmowy pomiędzy panelem rozmównym a słuchawką w lokalu. Wyposażone są w trzystopniową  regulację sygnału dzwonienia. Dodatkowo panel domofonowy wyposażony jest w podświetlaną klawiaturę. Wbudowany wyświetlacz w panelu wyświetla użytkownikowi najważniejsze informacje. Unifony wyposażone są w przycisk służący do otwierania rygla w drzwiach wejściowych do bloku.

Otwarcie rygla w drzwiach wejściowych na klatkę schodową, możliwe jest jedynie po wcześniejszym wybraniu nr lokalu w panelu przez użytkownika, podniesieniu słuchawki w wybranym lokalu
a następnie naciśnięciu przycisku z kluczykiem na unifonie.

Breloki_systemu_RFID_ACO

Breloki systemu RFID firmy ACO

 

 

Otwarcie drzwi wejściowych jest niemożliwe po podniesieniu słuchawki w dowolnym momencie przez użytkownika
Cała instalacja jest zasilana z zasilacza prądu zmiennego 230/14.5V zainstalowanego w rozdzielni elektrycznej.

 

 

 

Firma Inter-Alarm oferuje kompleksowo montaż systemów domofonowych wraz z dostawą urządzeń, rozbudowy i modernizacje istniejących systemów oraz naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne.
Zapraszamy.