Zewnętrzny system alarmowy – czujki Optex

Zewnętrzny system alarmowy z czujkami zewnętrznymi marki Optex VXI-ST.

Doskonałe zabezpieczenie domu i posesji wokół domu podczas przebywania użytkowników oraz zwierząt w domu.Logo Optex

 

Przykładowy system alarmowy domu jednorodzinnego zaprojektowany został przy użyciu wewnętrznych czujek magnetycznych na okna (kontaktronów) oraz czujek ruchu zewnętrznych marki Optex (najnowszy model czujki VXI-ST), czujek zalania wodą, gazu ziemnego, dymu oraz tlenku węgla. Jest to profesjonalny system alarmowy najczęściej stosowany w domach jednorodzinnych. Przy włączonym systemie z zainstalowanymi czujkami zewnętrznymi w domu mogą przebywać użytkownicy i zwierzęta domowe i mogą czuć się bezpiecznie podczas poruszania się wieczorami po domu.
Jeżeli chcemy zabezpieczyć mienie podczas naszej nieobecności w domu a mamy zwierzęta domowe, to jest to  idealne rozwiązanie dostosowane do naszych potrzeb.

Dodatkowo w upalne dni mamy możliwość pozostawienia uchylonych okien w pomieszczeniach. Przy systemie z wewnętrznymi czujkami ruchu PIR jest to niemożliwe, okna muszą być pozamykane.

 

Zewnętrzny system alarmowy Optex VXI-ST

Zewnętrzny system alarmowy z czujkami marki Optex VXI-ST

 

Czujka zewnętrzna VXI-ST Optex

Czujka zewnętrzna VXI-ST firmy Optex

 

Obsługa alarmu przy takim systemie jest najprostsza z możliwych. System nie potrzebuje podziału na strefy.
Załączane są wszystkie czujki jednocześnie.
Alarm załączamy poprzez naciśnięcie jednego guzika szybkiego uzbrajania na klawiaturze. Wyłączenie alarmu jest możliwe tylko poprzez wystukanie na manipulatorze 4 cyfrowego uprawnionego kodu dostępu.

Dla osób starszych i ceniących sobie prostotę obsługi oferujemy klawiatury z czytnikami breloków. Umożliwiają one załączenie i wyłączenie alarmu jedynie poprzez chwilowe zbliżenie breloka do klawiatury.

 

Manipulatory Risco

Manipulatory dotykowe, z czytnikami breloków, bezprzewodowe do obsługi systemu alarmowego

 

 

 

W systemie w celu podniesienia bezpieczeństwa chronionego mienia zastosowano opcjonalnie czujkę dymu w salonie, czujkę gazu ziemnego w kuchni, czujki zalania wodą w łazienkach oraz czujkę tlenku węgla. Wszystkie te czujki pracują na liniach 24 godzinnych więc nie musimy się martwić czy są włączone czy nie. Czujki gazu, zalania wodą czy dymu zawsze działają nawet przy całkowicie rozbrojonym alarmie.
Do zasygnalizowania alarmu lokalnego zastosowano dwa sygnalizatory. Zewnętrzny (optyczno-akustyczny) do sygnalizacji zewnętrznej oraz wewnętrzny (akustyczny) do sygnalizacji zadziałaniu alarmu wewnątrz domu.

Cały system alarmowy w połączeniu z monitoringiem do agencji ochrony zabezpiecza nasz majątek nie tylko przed skutkami włamania i napadu ale również przed pożarem, zalaniem wodą oraz zatruciem czadem.

 

Przy budowie domu czy mieszkania warto się zastanowić nad wykonaniem przynajmniej okablowania pod te czujki a później w miarę możliwości finansowych mamy możliwość dołożenia kolejnych czujek bez ponoszenia dodatkowych kosztów na czujki bezprzewodowe.

Firmy zajmujące się instalacjami elektrycznymi ograniczają się często do okablowania tylko pod wewnętrzne czujki ruchu.
Dlatego warto przy budowie domu w sprawie alarmu zwrócić się do wyspecjalizowanej firmy.

 

Zewnętrzny system alarmowy oraz wszystkie inne montowane przez naszą firmę instalacje alarmowe są przystosowane do podłączenia (w cenie instalacji) do monitoringu przez agencję ochrony Solid Security lub Konsalnet oraz wszystkie inne agencje ochrony.

Udzielamy 24 miesięcznej gwarancji na zamontowane przez naszą firmę systemy alarmowe oraz inne usługi.

 

Zapraszamy!