Blog

Instalacja alarmowa z czujkami zewnętrznymi terenu firmy

Logo Optex

 

Przykładowy system alarmowy zabezpieczający pomieszczenia w firmie oraz teren wokół firmy jest najczęściej stosowanym systemem montowanym przez naszą firmę w obiektach typu: firmy, hurtownie, zakłady produkcyjne, itp. Został zaprojektowany przy użyciu czujek ruchu PIR firmy DSC model LC-100, czujek magnetycznych na drzwi wejściowe do biura oraz drzwi do magazynu, czujek dymu oraz czujki zalania wodą w łazience. Dodatkowo teren wokół firmy zabezpieczają czujki zewnętrzne firmy Optex model VXI-DAM.

Zastosowane zewnętrzne czujki ruchu odpowiednio rozmieszczone, pokrywają cały budynek swoim zasięgiem w miejscach, gdzie są drzwi i otwory okienne.

 

Instalacja_alarmowa_z_czujkami_zewnetrznymi

Przykładowa instalacja alarmowa z czujkami zewnętrznymi chroniąca teren firmy.

 

Na ścianie zewnętrznej budynku firmy bez otworów okiennych, dodatkowa ochrona czujkami zewnętrznymi nie jest konieczna. Cały system alarmowy obiektu w ten sposób skonfigurowany, stanowi szczelne zabezpieczenie obiektu. W systemie alarmowym, w celu podniesienia bezpieczeństwa mienia firmy zastosowano opcjonalne czujki dymu zainstalowane w części magazynowej oraz czujkę zalania wodą zlokalizowaną w łazience.

Czujka_zewnetrzna_VXI-DAM_Optex

Czujka zewnętrzna dualna firmy Optex model VXI-DAM

 

 

Czujki dymu i zalania wodą pracują na liniach 24 godzinnych. To znaczy, że działają zawsze, nawet przy systemie rozbrojonym.

Czujka_dymu_i_ciepla_TSD-1_Satel

Czujka dymu i temperatury firmy Satel TSD-1

Czujka_zalania_woda_FD-1_Satel

Czujka zalania wodą firmy Satel FD-1

 

Załączenie i wyłączenie alarmu następuje poprzez wybranie 4 cyfrowego kodu dostępu. Administrator i pracownicy mają zaprogramowane oddzielne kody, dzięki temu zapisują się informacje w buforze centrali alarmowej, kto, o której godzinie oraz którym kodem załączył i wyłączył alarm.

Istnieje też funkcja w centrali alarmowej automatycznego uzbrajania i rozbrajania się alarmu o określonych godzinach. W dni wolne od pracy oraz w dni świąteczne jest ustalony oddzielny harmonogram.

Bufor zdarzeń w centrali alarmowej oraz zmiana kodów jest możliwa jedynie przy pomocy kodu administratora, w każdej chwili z manipulatora LCD.

System alarmowy jest podzielony na strefę wewnętrzną i zewnętrzną, dzięki temu użytkownik otrzymuje informacje z centrum monitoringu, z której strefy załączył się alarm podczas dozoru.

Cała instalacja wyposażona jest w awaryjne źródło zasilania awaryjnego. Akumulatory zasilające instalację zapewniają jej nieprzerwaną pracę, przez co najmniej 48 godzin.

Obudowa_centrali_z_akumulatorem_Europower_17Ah

Obudowa centrali alarmowej z akumulatorem 17 Ah.

 

Do sygnalizacji zadziałania alarmu zastosowano dwa sygnalizatory, zewnętrzny oraz wewnętrzny.
Cały system alarmowy w połączeniu z monitoringiem do agencji ochrony, nie tylko zabezpiecza mienie firmy przed skutkami włamania, ale również informuje o możliwości wystąpienia pożaru czy zalania wodą.

Zwarcie urządzeń elektrycznych czy pozostawione niedopałki papierosów są częstymi sprawcami pożarów.
O wykonanie instalacji alarmowej z czujkami zewnętrznymi najlepiej zwrócić się do wyspecjalizowanej firmy.

 

Firma Inter-Alarm oferuje wszystkie urządzenia do wykonania instalacji wraz z montażem i okablowaniem.
W cenie instalacji oferujemy przygotowanie systemu do podłączenia do monitoringu agencji ochrony Solid, Konsalnet lub każdej innej agencji ochrony.

Na wykonaną całą instalację wraz z urządzeniami udzielamy 24 miesięcznej gwarancji.

 

Zapraszamy.

0