Blog

System monitoringu CCTV zakładu produkcyjnego

System monitoringu CCTV zakładu produkcyjnego.
Przykładowy system monitoringu CCTV telewizji przemysłowej wysokiej rozdzielczości IP. zakładu produkcyjnego oferuje nam obraz z kamer w rozdzielczości Full HD (1920×1080). Może być zastosowany również w innych podobnych obiektach (sklepach, hurtowniach, firmach, szkołach, przedszkolach, bankach, itp). Obraz z kamer jest zapisywany na dyskach Sata do pracy ciągłej, zamontowanych w rejestratorze w pełnej rozdzielczości 1920 x1080 przy 20kl/s.

System_monitoringu_cctv_terenu_zakładu_produkcyjnego.

Przykładowy system monitoringu CCTV telewizji przemysłowej wysokiej rozdzielczości Full HD zakładu produkcyjnego.

 

W skład systemu monitoringu wchodzą:

 

Lp. Wykaz urządzeń Typ Ilość
1 ) Rejestrator cyfrowy IP. BCS-NVR32045M 1 szt
2 ) Dyski SATA do pracy ciągłej 3 TB 2 szt
3 ) Zasilacz ze switchem PoE BCS-IP8E-S 1 szt
4 ) Kamera tubowa BCS-TIP4200AIR 6 szt
5 ) Kamera tubowa BCS-TIP5200IR-V 4 szt
6 ) Kamera kopułkowa BCS-TIP2200AIR 8 szt
7 ) Zasilacz impulsowy Pulsar PSDC161212 1 szt
8 ) Okablowanie systemu + materiały pomocnicze UTP5E OMY 1 szt

 

Zastosowany 32 kanałowy rejestrator BCS-NVR32045M posiada pięć trybów pracy jednocześnie. Dzięki tej funkcji obraz zapisywany jest w sposób ciągły. Użytkownik w tym samym czasie może przeglądać zdarzenia, odtwarzać i przyśpieszać podgląd, zapisywać na nośnik wymienny poprzez port USB, oraz może również podglądać obraz z kamer zdalnie poprzez sieć internetu z dowolnego miejsca na świecie. Wszystkie te tryby pracy rejestratora są możliwe dzięki zastosowaniu wysokowydajnego procesora zarządzanego poprzez system operacyjny Linux.

Rejestrator_BCS-NVR32045M

Rejestrator BCS-NVR32045M

 

Zapisany obraz wysokiej rozdzielczości Full HD daje możliwość nam późniejszej edycji. Możemy spowolnić odtwarzanie, zrobić stop klatkę obrazu i wykonać kilkukrotne zbliżenie szczegółów bez znacznego pogorszenia jakości obrazu i rozmywania się szczegółów. Przy kamerach analogowych nie ma możliwości zrobienia nawet dwukrotnego zbliżenia obrazu bez pogorszenia jakości.

Czas zapisu obrazu jest uzależniony od pojemności dysków zainstalowanych w rejestratorze. Opisany system monitoringu z dwoma dyskami 3TB zapewnia ciągły czas zapisu na czas około 1 tygodnia.
Po zapełnieniu dysków stare obrazy są kasowane i nadpisywane są nowe.
W celu wydłużenia zapisu na okres 2 lub 3 tygodni potrzebne jest zainstalowanie dodatkowych dysków twardych.

Kamera _BCS-DMIP2200AIR

Kamera BCS-DMIP2200AIR

 

Rejestrator posiada szereg przydatnych funkcji które dają możliwość wydłużenia czasu zapisu, bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów na instalację kolejnych dysków. Służy do tego funkcja detekcji ruchu z harmonogramem zdarzeń.
Funkcja detekcji polega na zapisie obrazu z kamery tylko wtedy kiedy kamera zarejestruje nawet niewielki ruch. Do dyspozycji w kamerach mamy dużą regulację czułości podczas detekcji oraz czas zapisu podczas detekcji. Podczas kiedy nic się nie dzieje w polu widzenia kamery obraz nie jest rejestrowany. Na przykładzie zakładu produkcyjnego kamery zewnętrzne mogą pracować z detekcją ruchu oszczędzając miejsce na dyskach. Również podczas godzin pracy zakładu od 7:00 do 22:00 obraz z kamer może być zapisywany w sposób ciągły. Po godzinach pracy zakładu od 22:00 do 7:00 dnia następnego oraz dni, gdy zakład jest nieczynny, obraz zapisywany jest z detekcją ruchu.

 

Dzięki możliwości cyfrowego zapisu obrazu możliwe jest automatyczne zapisanie wszystkiego co się  dzieje, bez opóźnień i utraty danych. Zapis z detekcją ruchu pozwala na duże oszczędności miejsca na dyskach twardych w czasie, gdy zakład jest nieczynny.

Harmonogram zapisu może być dowolnie ustalany dla każdego dnia w tygodniu.

Kamera_BCS-TIP4200AIR

Kamera BCS-TIP4200AIR

 

 

Kamery zewnętrzne wyposażone są filtry podczerwieni i nowoczesne promienniki, które umożliwiają rejestrację obrazu czarno-białego z kamer w nocy przy całkowitym braku oświetlenia.
Nowej generacji promienniki wydłużają czas pracy kamer do około 50 000 godzin.
Mechaniczne filtry podczerwieni zastosowane w kamerach zapewniają naturalne kolory z kamer w dzień oraz są bardzo przydatne przy sztucznym oświetleniu (świetlówki, lampy uliczne, oświetlenie LED, itp)

Kamera_BCS-TIP5200IR-V

Kamera BCS-TIP5200IR-V

Wyposażone są w obiektywy o zmiennej ogniskowej 3.3-12 mm. Zastosowanie obiektywów ze zmienną ogniskową pozwala na regulację kąta widzenia kamery i dostosowanie jej do monitorowanego terenu czy pomieszczenia.
Rejestrator oraz kamery wyposażone są w strefy i obszary prywatności.
Umożliwia to stworzenie inteligentnego monitoringu. To znaczy istnieje możliwość zamaskowania obszaru obrazu z kamery, jeżeli nie chcemy jego zapisu na rejestratorze np. z powodu bliskiej odległości od ruchliwej ulicy, sąsiadów, itp.

Maskowanie_obszaru_obrazu

Maskowanie obszaru obrazu

Kamery wykonane są w estetycznych, małych obudowach koloru białego. Dzięki temu dobrze się maskują na zewnątrz oraz wewnątrz zakładu.

Rejestrator natychmiast uruchamia zapis po wyłączeniu prądu, bez konieczności jakiejkolwiek ingerencji użytkownika.

 

Bardzo łatwe i intuicyjne w obsłudze zainstalowane oprogramowanie rejestratora umożliwia użytkownikowi szybkie wyszukanie materiału zapisanego z kamer do zgrania na pamięć poprzez port USB.

Zasilacz_ze_switchem_PoE BCS-IP8 E-S

Zasilacz ze switchem PoE BCS-IP8 E-S

System monitoringu jest zasilany z zasilacza PoE. Każda kamera posiada w zasilaczu oddzielne zabezpieczenie zwarciowe i przepięciowe. Zwarcie na przewodzie do jednej kamery czy uszkodzenie, nie wpływa na pracę pozostałych kamer.
System monitoringu po podłączeniu do sieci internet umożliwia zdalny podgląd obrazu na urządzeniach mobilnych (laptop, tablet, smartfon) Służy do tego oprogramowanie SMART PSS, DMSS/gDMSS i DMSS. Oprogramowanie musi być zainstalowane na każdym urządzeniu, z którego chcemy mieć podgląd.

Oprogramowania_BCS_na_urządzenia_mobilne

Oprogramowania BCS na urządzenia mobilne

 

Wystarczy kliknięciu ikony przez użytkownika na urządzeniu mobilnym a oprogramowanie łączy się z rejestratorem i wyświetla obraz z kamer. Istnieje również możliwość (tak jak to było w starszych rejestratorach), łączenia się poprzez przeglądarkę Internet Eksplorer i oprogramowanie WEB SERWER, ale wymaga to wybierania w przeglądarce na pasku adresu DNS rejestratora, wybierania loginu i hasła dostępu. Oprogramowanie SMART PSS, DMSS/gDMSS i DMSS robi ta za użytkownika automatyczne. Umożliwia ono również odtwarzanie dźwięku z zainstalowanych kamer, które są wyposażone w mikrofony.
Nasza firma oferuje kompleksowo montaż systemów monitoringu CCTV wraz z dostawą urządzeń, rozbudowy i modernizacje istniejących systemów oraz naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne.
Zapraszamy.

 

0