Instalacja monitoringu sklepu

Instalacja monitoringu sklepu

Instalacja monitoringu sklepu została zaprojektowana  przy użyciu 4 kamer kopułkowych 1,3 MP wysokiej rozdzielczości marki BCS model  DMHC4130 systemu HDCVI, oraz 2 kamer tubowych marki BCS-THC4130IR HDCVI .
Obraz z kamer jest zapisywany na 8 – kanałowym rejestratorze BCS-CVR0802 systemu HDCVI. Jest to instalacja monitoringu wysokiej rozdzielczości zapewniające bardzo dobrej jakości obraz z najdrobniejszymi detalami. Instalacja tego typu może być również stosowana do monitoringu, biura, firmy, hurtowni, domu, czy nawet szkoły. Zastosowane mechaniczne filtry oraz przetworniki megapikselowe w kamerach wysokiej rozdzielczości nowego systemu HDCVI zapewniają uzyskanie idealnych naturalnych kolorów w czasie pracy kamery w dzień a szczególnie przydatne  przy pracy kamery w sklepie gdzie przez cały czas jest włączone sztuczne oświetlenie. Dodatkowo kamery wyposażone są w  obiektywy o zmiennej ogniskowej 2,8 – 12 mm  pozwalające na płynną regulację kąta widzenia kamer i tym samym dostosowanie ich do jak największej powierzchni monitorowania sklepu.

 

Instalacja monitoringu sklepu

Instalacja monitoringu sklepu

 

 

 

Kamery wykonane są w jasnych, małych rozmiarów i estetycznych obudowach co zapewnia ich małą widoczność.

Kamera BCS-DMHC4130 systemu HDCVIZastosowany 8 – kanałowy rejestrator systemu HDCVI BCS-CVR0801 z dyskiem 2TB zapewnia zapis z kamer na okres około 3-4 tygodni. Można zastosować dysk twardy o mniejszej pojemności 1 TB ale tym samym mamy o połowę krótszy czas zapisu.
Rejestrator HDCVI obsługuje 2 dyski twarde o pojemności max do 4TB każdy. Łącznie mamy max. do dyspozycji 8TB pamięci do zapisu.
Zapis w rejestratorze jest realizowany z detekcją ruchu. Odbywa się to w ten sposób że zapis obrazu jest uruchamiany w rejestratorze dopiero jeżeli kamera zarejestruje minimalny ruch.

Rejestrator BCS-CVR0802 systemu HDCVIJeżeli obraz jest nieruchomy to zapisywana jest ostatnia klatka obrazu. Funkcja detekcji ruchu jest bardzo przydatna gdyż pozwala na duże oszczędności miejsca na dyskach twardych i wydłuża znacznie czas archiwizacji w rejestratorze.
Po zapełnieniu całego dysku w rejestratorze jest uruchamiana funkcja nadpisywania świeżego obrazu z kamer. Najstarsze zdarzenia są kasowane z dysku a w to miejsce zapisywane nowe. Wszystko dzieje się automatycznie i nie wymaga ingerencji użytkownika. Po każdym wyłączeniu prądu rejestrator natychmiast uruchamia zapis z kamer.

Rejestrator posiada bardzo łatwą funkcje do wyszukiwania zgranego materiału z kamer. Wybiera się poszczególny dzień oraz z której kamery chcemy przejrzeć oraz zgrać zdarzenia. Zapis można zgrać na przenośny nośnik pamięci np: pendrive po włożeniu go do portu USB.

Zasilacz Pulsar PSDC04124

Kamery zasilane są napięciem bezpiecznym DC 12 V z zainstalowanego zasilacza 230V/12V. Zasilacz posiada oddzielne zabezpieczenia dla każdego wyjścia. Zwarcie na jednym przewodzie nie powoduje braku zasilania na pozostałych i tym samym pozostałe kamery działają dalej prawidłowo.

 

Program Smartplayer

 

System monitoringu po włączeniu do sieci internet umożliwia zdalny podgląd obrazu na urządzeniach mobilnych (smartfon, tablet, laptop).
Do podglądu obrazu poprzez sieć internet służy oprogramowanie SMART PSS. Oprogramowanie musi być zainstalowane na każdym urządzeniu mobilnym z którego ma być realizowany podgląd.

Oferujemy wszystkie urządzenia do wykonania instalacji monitoringu wraz z montażem na terenie Warszawy i okolic po konkurencyjnych  cenach. 

 

 

0