Instalacja monitoringu domu na kamerach IP. wysokiej rozdzielczości

Instalacja monitoringu domu na kamerach IP. wysokiej rozdzielczości

Przykładowa instalacja monitoringu budynku mieszkalego zaprojektowana została przy użyciu 4 kamer tubowych 2 MP wysokiej rozdzielczości firmy BCS model TIP5200IR, oraz rejestratora 4- kanałowego IP firmy BCS model BCS-NVR0401. Jest to typowa profesjonalna instalacja monitoringu najczęściej stosowana w domach mieszkalnych. Zastosowanie kamer wysokiej rozdzielczości z promiennikami podczerwieni zapewnia doskonałą jakość obrazu w dzień  oraz bardzo dobrą jakość obrazu czarno-białego w nocy. Mechaniczny filtr podczerwieni zastosowany w kamerach zapewnia uzyskanie idealnych naturalnych kolorów w czasie pracy kamery w dzień a szczególnie przydatny  przy pracy kamery przy sztucznym oświetleniu. Kamery wyposażone są w  obiektyw o zmiennej ogniskowej 3,3-12 mm  pozwalający na płynną regulację kąta widzenia kamery i tym samym dostosowanie kąta widzenia kamery do jak największego obszaru
monitorowanego terenu domu.

 

Kamera BCS TIP5200IR

 

Zastosowane kamery oraz rejestrator posiadają dodatkowo wbudowaną funkcję 4 obszarów zastrzeżonych stref prywatności. Dzięki tej funkcji można zastosować inteligentny monitoring tzn. istnieje możliwość  zamaskowania obszaru obrazu, jeśli chcemy, aby niektóre elementy obrazu z kamery nie były widoczne oraz nie zapisywały się na rejestratorze np: z powodu bliskiej odległości granicy działki sąsiadów.
Kamery są wykonane w jasnych, wandalodpornych i małych rozmiarów obudowach co  umożliwia zastosowanie kamer w miejscach szczególnie narażonych na jej zniszczenie. Małe rozmiary kamer w kolorze białym sprawiają że są mało widoczne na elewacji budynku.

Rejestrator BCS-NVR0401

Zastosowany rejestrator IP. BCS-NVR0401 4-kanałowy z dyskiem 2TB zapewnia zapis z kamer na okres około 3-4 tygodni. Można zastosować dysk twardy o mniejszej pojemności 1TB ale tym samym mamy o połowę krótszy czas zapisu.
Rejestrator BCS obsługuje jeden dysk twardy o pojemności max do 4TB.
Zapis jest realizowany z detekcją ruchu. To znaczy że zapis obrazu jest uruchamiany w rejestratorze jeżeli kamera zarejestruje minimalny ruch.
W przypadku braku zmian obrazu z kamery zapisywana jest ostatnia klatka obrazu. Funkcja detekcji ruchu pozwala na duże oszczędności miejsca na dysku twardym i wydłuża znacznie czas archiwizacji w rejestratorze.
Po zapełnieniu całego dysku twardego w rejestratorze jest uruchamiana funkcja nadpisywania świeżego obrazu z kamer. To znaczy. Stare zdarzenia są kasowane z dysku a w to miejsce zapisywane nowe. Wszystko to dzieje się automatycznie i nie wymaga żadnych ustawień przez użytkownika. Nawet po całkowitym wyłączeniu prądu rejestrator natychmiast uruchamia zapis z kamer.

Zainstalowane oprogramowanie w rejestratorze umożliwia w bardzo łatwy sposób dla użytkownika wyszukiwanie zapisanego obrazu z kamer oraz zgranie na przenośny nośnik pamięci np: pendrive po wejściu USB.

Zasilacz PSDC04124

 

 

 

 

Cała instalacja monitoringu zasilana jest napięciem bezpiecznym DC 12 V z zainstalowanego zasilacza 230V/12V. Dodatkowo zasilacz posiada oddzielne zabezpieczenia dla każdej kamery. Uszkodzenie jednej kamery czy zwarcie na jednym przewodzie powoduje że pozostałe kamery dalej działają prawidłowo.

 

aplikacje_na_smartfonySystem monitoringu po podłączeniu do sieci internet umożliwia zdalny podgląd obrazu z kamer na urządzeniach mobilnych ( laptop, tablet, smartfon) z każdego miejsca na świecie. Do podglądu obrazu poprzez sieć służy oprogramowanie SMART PSS które musi być zainstalowane na każdym urządzeniu z którego ma być podgląd.

 

Wykaz urządzeń – instalacja monitoringu domu na urządzeniach firmy BCS pobierz

 

 


Rejestrator BCS-NVR0401
Cyfrowy rejestrator 4 – kanałowy służący do zapisu obrazu i dźwięku z kamer. Zapis w rejestratorze dokonywany jest na dysku SATA do pracy ciągłej o pojemności do 4Tb. W rejestratorze wbudowany został wysoko wydajny procesor. Zarządzanie rejestratorem poprzez system operacyjny LINUX. Rejestrator posiada tryb pentaplex, który pozwala na ciągły zapis obrazu z kamer, podgląd obrazu na żywo w tym samym czasie, jego archiwizację oraz zdalny dostęp. Rejestrator zapisuje obraz w różnych strumieniach max. 100kl/s@1080p.
Kompresja obrazu H.264. Kompresja audio G.711. Rejestrator posiada dwa wejścia USB. Jedno wejście jest wykorzystywane do obsługi myszy, drugie może być wykorzystane np. do podłączenia pendrive w celu zapisu zdarzeń. Rejestrator wyposażony jest w funkcję wyszukiwania kamer w sieci. Posiada wbudowaną funkcję 4 stref prywatności na każdym kanale. Dzięki tej funkcji można zastosować inteligentny monitoring tzn. istnieje możliwość zamaskowania obszaru obrazu, jeśli chcemy, aby niektóre elementy obrazu nie były rejestrowane.
Urządzenie posiada trzy wyjścia video: VGA oraz HDMI. Rejestrator obsługuje kamery IP. innych producentów takich jak: Bosch, Canon, Arecont Vision, AXIS, Brickcom, CP Plus, Dynacolor, Honeywell, Panasonic, Pelco, Samsung, Sanyo, Videosec, Vivotech oraz innych. Maksymalna rozdzielczość wyświetlanego obrazu w rejestratorze 1080P. Rejestrator obsługuje funkcje sterowania kamerami PTZ poprzez sieć. Funkcje sieciowe rejestratora: przeglądarka IE, FIREFOX z wtyczką IETAB.
Zdalna obsługa rejestratora możliwa jest poprzez program Smart PSS, DMSS oraz za pomocą aplikacji na telefony komórkowe z systemem Android, Iphone, Windows CE 5/6, Blackberry, Symbian.
Rejestrator BCS idealnie nadaje się do małych instalacji monitoringu u odbiorców prywatnych do monitorowania terenu wokół domu lub mieszkania ale również dla małych i średnich firm do monitoringu biura, sklepu, terenu firmy, parkingu, małych garaży osiedlowych itp.

 

 

 

Rejestrator BCS NVR0401Podstawowe cechy rejestratora BCS-NVR0401

 • sieciowy 4- kanałowy rejestrator cyfrowy w obudowie smart,
 • nagrywanie do 4 kamer w rozdzielczości maksymalnej 1080p,
 • procesor Dual-Core,
 • kompresja H.264 z podwójnym strumieniem kodowania,
 • system operacyjny Linux, menu w języku polskim,
 • maksymalny strumień nagrywania z prędkością do 25 kl/s@960H, na każdy z kanałów,
 • wyjścia video HDMI, VGA, TV(BNC),
 • nagrywanie video z detekcją ruchu,
 • funkcja zamaskowania obrazu z kamery, alarm zaniku obrazu,
 • inteligentne pozycjonowanie 3D z kamerami PTZ BCS,
 • archiwizacja przez USB na pendrive lub poprzez sieć internet,
 • obsługa kamer IP innych marek: BCS,Arecont Vision, AXIS, BOSCH, Brickcom, Canon, CPplus, Dynacolor, Honeywell, Panasonic, Pelco, SAMSUNG, SANYO, SONY, Videosec, VIVOTEK, ONVIF 2.0
 • obsługa 1 dysku SATA do 4TB,
 • 2 porty USB2.0,
 • wyszukiwanie kamer IP. w sieci,
 • współpraca z wybranymi modemami 3G/WiFi poprzez (USB),
 • wbudowany web server,
 • obsługa przez CMS (DSS/Smart PSS) & DMSS do 20 użytkowników,
 • zasilanie 12 V/2A,
 • pobór prądu 12W – bez HDD,
 • wymiary: 270mm x 205mm x 45mm.

 

 

BCSlinewieksze_

 

1 ) - Rejestrator BCS- NVR 0401 zobacz opis......

 

 

 

Kamera BCS-TIP5200IR
Kamera tubowa o wysokiej rozdzielczości do zastosowań zewnętrznych. Zastosowany przetwornik 1/3″ 2MP Sony PS Exmor CMOS. Rozdzielczość obrazu 1920 (H) x 1080 (V) pikseli. Obsługa dwóch strumieni kodowania.
Mechaniczny filtr podczerwieni pozwalający na uzyskanie idealnych naturalnych kolorów w czasie pracy kamery w dzień a szczególnie przydatny przy pracy kamery przy sztucznym oświetleniu.
Obiektyw o zmiennej ogniskowej 3,3-12 mm pozwalający na płynną regulację kąta widzenia kamery. Zastosowany promiennik podczerwieni w kamerze o zasięgu 20m daje możliwość widzenia dobrego obrazu z kamery nawet przy całkowitym braku oświetlenia. Kamera posiada wbudowaną funkcję 4 obszarów zastrzeżonych stref prywatności. Dzięki tej funkcji można zastosować inteligentny monitoring tzn. istnieje możliwość zamaskowania obszaru obrazu, jeśli chcemy, aby niektóre elementy obrazu z kamery nie były widoczne. Funkcja poszerzonej dynamiki D-WDR oparta o podwójne skanowanie przetwornika kamery pozwala na wydobycie dużo większej ilości szczegółów z pola widzenia kamery. Kamera posiada wbudowany WEB Serwer, zgodność z NVR,CMS (PSS/DSS)  DMSS. Posiada wbudowane gniazdo karty pomięci Micro SD do 32GB. Uniwersalny uchwyt typu 3D pozwala w łatwy sposób zamocować kamerę do sufitu oraz na ścianie. Obudowa kamery w kolorze jasnym, wandaloodporna, co umożliwia zastosowanie kamery w miejscach szczególnie narażonych na jej zniszczenie. Zasilanie kamery napięciem stałym (DC 12V i PoE).

 

BCSlinewieksze_

 

Kamera BCS TIP5200IRPodstawowe cechy kamery BCS-TIP5200IR

 • przetwornik przetwornik 1/3″ 2MP Sony PS Exmor CMOS
 • rozdzielczość 1920 (H) x 1080 (V)pikseli,
 • wydajny procesor TI DaVinci serii DSP,
 • obsługa dwóch strumieni kodowania,
 • obiektyw o zmiennej ogniskowej 3,3-12 mm,
 • wbudowany promiennik o zasięgu IR do 20m,
 • funkcja poszerzonej dynamiki WDR, HLC, BLC, AWB,
 • 4 obszary stref prywatności,
 • odbicie lustrzane,
 • szyba dzielona z kołnierzem oddzielającym promiennik od obiektywu,
 • kompresja video H264,
 • gniazdo karty pomięci Micro SD do 32GB,
 • funkcja NR ( cyfrowa redukcja szumów),
 • wbudowany WEB Server, zgodność z NVR, CMS(PSS/DSS) & DMSS,
 • temperatura pracy od -30 do +50 st. C,
 • obudowa zewnętrzna IP66 IK10,
 • zasilanie: DC 12V / AC 24V PoE,
 • pobór mocy: 10W z wł. IR,
 • wymiary: 306,7 mm x 104mm.

 

2 ) - Kamera BCS - TIP 5200IR zobacz opis...

 

Zasilacz impulsowy PSDC04124  przeznaczony jest do zasilania urządzeń instalacji monitoringu. Wyposażony w 4 wyjśia o obciążeniu 1 A każde. Wszystkie wyjścia są zabezpieczone bezpiecznikami topikowymi lub do wyboru polimerowymi. Wyposażony jest w sygnalizacje pracy diodami LED. Dodatkowo wyposażony jest w zabezpieczenia przepięciowe. Zasilacz jest wykonany w obudowie metalowej i wyposażony w przełącznik przeciwsabotażowy. Posiada regulację napięcia wyjściowego 12V w zakresie 12-15V. Obudowa posiada dystans od ściany ułatwiający wprowadzenie przewodów do zasilacza.

 

Podstawowe parametry zasilacza PSDC 04124

 • 4 wyjścia do zasilania urządzeń CCTV,
 • obciążalność wyjść 4 x 1A,
 • przeciwzwarciowe zabezpieczenie każdego wyjścia ,
 • zabezpieczenie przepięciowe wyjść,
 • sprawność 83%,
 • zasilanie od 176-264V,
 • regulowane napięcie wyjściowe 12-15V,
 • sygnalizacja pracy diodami LED,
 • metalowa obudowa koloru białego,
 • dystans od ściany,
 • moc max. 60W,
 • wymiary: 235mm x 172mm x 58mm.

 

 

Zasilacz PSDC04124

3 ) - Zasilacz Pulsar PSDC 04124 zobacz opis.....

 

 

Oferujemy montaż kompleksowo całej instalacji z 24-miesiączną gwarancją na terenie Wołomina, Ząbek, Marek i okolic Warszawy po konkurencyjnych cenach.

 

Zastosowany rejestrator IP. BCS-NVR0401 4-kanałowy z dyskiem 1TB zapewnia zapis z kamer na okres około 3-4 tygodni. Można zastosować dysk twardy o mniejszej pojemności 0,5 TB ale tym samym mamy o połowę krótszy czas zapisu.
Rejestrator BCS obsługuje jeden dysk twardy o pojemności max do 4TB.
Zapis jest realizowany z detekcją ruchu. To znaczy że zapis obrazu jest uruchamiany w rejestratorze jeżeli kamera zarejestruje minimalny ruch.
W przypadku braku zmian obrazu z kamery zapisywana jest ostatnia klatka obrazu. Funkcja detekcji ruchu pozwala na duże oszczędności miejsca na dysku twardym i wydłuża znacznie czas archiwizacji w rejestratorze.

 

0