Produkty

Instalacja monitoringu CCTV Ip. hurtowni

 

Instalacja monitoringu pomieszczeń hurtowni oraz terenu wokół hurtowni.
 

Instalacja monitoringu hurtowni (kamery IP. 2Mpx BCS)

Przykładowa instalacja monitoringu hurtowni na kamerach wysokiej rozdzielczości firmy BCS

 

W skład instalacji wchodzą:

   • rejestrator IP. 8 kanałowy z dyskiem 3TB firmy BCS NVR08045M,
   • najnowszy model kamery kopułkowej IP. wysokiej rozdzielczości Full HD firmy BCS-TIP2300AIR – 6 szt,
   • kamera tubowa IP. wysokiej rozdzielczości Full HD firmy BCS – TIP4200AIR – 5 szt,
   • zasilacz firmy Pulsar PSDC 08128 (8x1A) – 1 szt,
   • okablowanie instalacji oraz materiały pomocnicze.
   •  
    Przedstawiona na ilustracji instalacja monitoringu telewizji przemysłowej wysokiej rozdzielczości Full HD może być zastosowana nie tylko w hurtowniach, ale również w sklepach, firmach, punktach usługowych, bankach, kasach, sklepach jubilerskich, itp.
    Instalacja ta ma zastosowanie wszędzie tam, gdzie jest wymagany obraz z kamer wysokiej rozdzielczości z najdrobniejszymi szczegółami np. przy wydawaniu towaru w magazynie, pakowaniu przesyłek, przyjmowaniu gotówki przy kasach, przyjmowaniu urządzeń w serwisach, itp.

     

    Rejestrator_BCS-NVR08025M

    Rejestrator 8 kanałowy służący do zapisu obrazu z kamer

    Dzięki możliwości zapisu obrazu w rejestratorze  wysokiej rozdzielczości Full HD możemy w każdej chwili przejrzeć zgrane nagrania, zrobić stop klatkę obrazu i wykonać kilkukrotne zbliżenie szczegółów bez pogorszenia jakości obrazu i rozmywania się szczegółów. Przy kamerach analogowych nie ma możliwości zrobienia nawet dwukrotnego zbliżenia obrazu bez pogorszenia jakości.

    Czas zapisu obrazu jest uzależniony od pojemności dysków zainstalowanych w rejestratorze. Powyżej opisana instalacja z jednym dyskiem 3TB zapewnia ciągły czas zapisu na czas około 1 tygodnia.

    Po tygodniu obraz rejestrowany w rejestratorze jest kasowany i nadpisywany jest nowy.

    Do wydłużenia czasu zapisu na okres 2 lub 3 tygodni potrzebne jest zainstalowanie dodatkowych dysków twardych.

    Istnieje również możliwość wydłużenia czasu zapisu, bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów na instalację dysków, dzięki funkcji detekcji ruchu z harmonogramem zdarzeń.

    Detekcja ruchu z harmonogramem zdarzeń na przykładzie pracy hurtowni np. podczas godzin pracy hurtowni od 8:00 do 16:00 obraz z kamer zapisywany jest w sposób ciągły. Po godzinach pracy hurtowni od 16:00 do 8:00 dnia następnego oraz dni, gdy hurtownia jest nieczynna, obraz zapisywany jest z detekcją ruchu. Detekcja ruchu jest to funkcja, która pozwala na zapis obrazu z kamery na rejestratorze tylko wtedy, gdy widoczne są zmiany obrazu, nawet niewielkie. Gdy przed kamerą nic się nie dzieje, nie ma  żadnego ruchu, ostatnia klatka jest zapisywana i zapis jest przerywany do czasu kolejnego zarejestrowania ruchu przez kamerę. Dzięki możliwości cyfrowego zapisu obrazu możliwe jest automatyczne zapisanie wszystkiego co się  dzieje, bez opóźnień i utraty danych. Zapis z detekcją ruchu pozwala zaoszczędzić bardzo dużo miejsca na dyskach twardych w czasie, gdy hurtownia czy sklep jest nieczynny.

    Kamera _BCS-DMIP2300AIR

    Kamera wewnętrzna BCS-DMIP2300AIR

     

     

    Dla każdego dnia w tygodniu można ustalić taki sam lub zupełnie inny harmonogram zapisu obrazu.

    Czas zapisu obrazu przed detekcją jak i po zakończeniu detekcji ruchu jest programowalny i ustawiany wedle zaleceń użytkownika i specyfikacji obiektu.
    Dodatkowo czułość detekcji ruchu jest również programowalna i ustawiana w zależności od potrzeb.

    Kamera BCS-TIP4200AIR

    Kamera zewnętrzna BCS-TIP4200AIR

     

     

     

     

     

     

    Kamery zewnętrzne wyposażone są w nowoczesne promienniki poczerwieni, które umożliwiają rejestrację obrazu czarno-białego z kamer w nocy przy całkowitym braku oświetlenia.
    Zastosowane nowe promienniki wydłużają czas pracy kamer do około 50 000 godzin.
    Dodatkowo kamery wyposażone są w mechaniczne filtry podczerwieni, które zapewniają naturalne kolory z kamery w dzień oraz przy sztucznym oświetleniu (lampy uliczne, oświetlenie LED, itp)
    Kamery zewnętrzne oraz wewnętrzne wyposażone są w obiektywy o zmiennej ogniskowej 3.3-12 mm. Zastosowanie obiektywów ze zmienną ogniskową pozwala na regulację kąta widzenia kamery i dostosowanie jej do monitorowanego terenu czy pomieszczenia.

    Kamery oraz rejestrator wyposażone są w strefy i obszary prywatności.
    Funkcja ta umożliwia stworzenie inteligentnego monitoringu. To znaczy istnieje możliwość zamaskowania obszaru obrazu z kamery, jeżeli nie chcemy jego zapisywać na rejestratorze np. z powodu bliskiej odległości od sąsiadów, ruchliwej ulicy, itp.

    Kamery wykonane są w małych, estetycznych obudowach koloru białego. Dzięki temu dobrze się maskują i możemy je zainstalować nie tylko w obiektach przemysłowych, ale również na zewnątrz do monitorowania terenu wokół domu, przedszkola, sklepu, itp.

    Po wyłączeniu prądu i ponownym włączeniu rejestrator natychmiast uruchamia zapis, bez konieczności jakiejkolwiek ingerencji użytkownika.

    Rejestrator dzięki funkcji pentaplex umożliwia ciągły zapis z wszystkich kamer, ich podgląd na monitorze, odtwarzanie podczas archiwizacji, zapis na przenośny nośnik pamięci ( pendrive) oraz zdalny podgląd na urządzeniach mobilnych ( laptop, tablet, telefon, smartfon ) przez 20 użytkowników zalogowanych jednocześnie do rejestratora przez sieć internet.

    Wszystkie te funkcje są możliwe dzięki zastosowaniu bardzo wydajnego procesora Dual Core zainstalowanego w rejestratorze zarządzanego poprzez system operacyjny Linux.

    Zasilacz_impulsowy_Pulsar_PSDC08128

    Zasilacz impulsowy do zasilania kamer firmy Pulsar PSDC08128

     

     

    Bardzo łatwe i intuicyjne w obsłudze zainstalowane oprogramowanie umożliwia użytkownikowi szybkie wyszukanie materiału zapisanego z kamer do zgrania na pamięć poprzez port USB.
    Instalacja monitoringu jest zasilana napięciem bezpiecznym 12V z zasilacza. Każda kamera posiada w zasilaczu oddzielne zabezpieczenie zwarciowe i przepięciowe. Zwarcie na przewodzie do jednej kamery czy uszkodzenie, nie wpływa na pracę pozostałych kamer.

    Instalacja monitoringu po podłączeniu do sieci internet umożliwia zdalny podgląd obrazu na urządzeniach mobilnych (laptop, tablet, smartfon) z każdego miejsca na świecie, gdzie jest tylko sieć internet. Oprogramowanie SMART PSS, DMSS/gDMSS i DMSS służy do łączenia się urządzeń po sieci z rejestratorem i musi być zainstalowane na każdym urządzeniu, z którego chcemy mieć podgląd.Oprogramowania_na_urzadzenia_mobilne
    Po kliknięciu ikony na urządzeniu mobilnym, oprogramowanie łączy się z rejestratorem i wyświetla obraz z kamer. Istnieje również możliwość (tak jak to było w starszych rejestratorach), łączenia się poprzez przeglądarkę Internet Eksplorer i oprogramowanie WEB SERWER, ale wymaga to wybierania w przeglądarce na pasku adresu DNS rejestratora, wybierania loginu i hasła dostępu. Oprogramowanie SMART PSS, DMSS/gDMSS i DMSS robi ta za nas automatyczne. Umożliwia ono również robienie zdjęć podczas podglądu, zapisywanie ich i odtwarzanie dźwięku z zainstalowanych kamer, które są wyposażone w mikrofony.

     

    Oferujemy kompleksowo montaż instalacji monitoringu, rozbudowy i modernizacje istniejących instalacji oraz  serwis.

    Zapraszamy.