Instalacja alarmowa na systemie firmy Satel – mieszkanie

Instalacja alarmowa na systemie firmy Satel – mieszkanie

Przykładowa instalacja alarmowa mieszkania mieszcząca się na parterze budynku mieszkalnego jest najczęściej stosowaną instalacją montowaną przez naszą firmę w obiektach mieszkaniowych. Została zaprojektowana przy użyciu czujek ruchu PIR, czujek magnetycznych (kontaktronów) na oknach, czujek gazu oraz zalania wodą. Zastosowanie czujek ruchu w połączeniu z czujkami magnetycznymi otwarcia okien, czujką zewnętrzną oraz czujkami zalania wodą daje nam to możliwość podziału systemu na dwie lub więcej stref. Podstawową strefą jest cały system alarmowy ze wszystkimi czujkami, załączany wówczas gdy wszyscy użytkownicy opuszczają mieszkanie. Alarm załącza ostatnia osoba opuszczająca mieszkanie.

 

Instalacja alarmowa w mieszkaniu

Przykładowe rozmieszczenie elementów instalacji alarmowej w mieszkaniu.

 

Drugą strefą ( tak zwaną nocną ) są wszystkie czujki magnetyczne na okna + czujka zewnętrzna. Możliwa jest również opcja załączania czujki zewnętrznej, jako oddzielnej strefy. Strefa nocna załączana jest z klawiatury, gdy wszyscy domownicy kładą się spać. Zastosowanie czujek magnetycznych na okna i czujki zewnętrznej daje nam możliwość załączenia alarmu w trakcie przybywania użytkowników oraz zwierząt domowych  w mieszkaniu. Pamiętajmy że czujki ruchu PIR mogą prawidłowo pracować tylko przy całkowicie zamkniętych oknach. Po załączeniu strefy nocnej czujki ruchu są automatyczne blokowane przez centralę, a działają tylko czujki magnetyczne na okna. Czujki magnetyczne w odpowiedni sposób zamontowane, zabezpieczają nam mieszkanie nawet przy częściowo uchylonych oknach. W upalne dni nie jest możliwe całkowite zamknięcie wszystkich okien.

 

Dodatkowym zabezpieczeniem okien może być zastosowanie czujek zbicia szyby. Ze wzglądu na podniesienie znacząco kosztów całej instalacji alarmowej są rzadziej stosowane. Obsługa alarmu z podziałem na strefy nie musi być skomplikowana. Jednym klawiszem załączamy alarm gdy wszyscy domownicy opuszczają mieszkanie. Drugim klawiszem załączamy strefę nocną z czujkami magnetycznymi i czujką zewnętrzną. Wyłączenie całego alarmu jak i strefy nocnej następuje poprzez wystukanie na manipulatorze 4-cyfrowego kodu dostępu. Obsługa alarmu jest tak naprawdę bardzo prosta, zależy od skonfigurowania alarmu przez instalatora.  W celu podniesienia bezpieczeństwa zastosowano opcjonalne czujkę gazu ziemnego w kuchni, czujkę zalania wodą w łazience i wc oraz czujkę dymu w salonie.

Wszystkie te czujki pracują na liniach 24-godzinnych, wobec tego nie musimy martwić się czy są włączone, czy nie. Czujki te zawsze działają nawet przy całkowicie rozbrojonym alarmie. Cała instalacja alarmowa w połączeniu z monitoringiem do agencji ochrony, zabezpiecza nasz majątek nie tylko przed skutkami włamania i napadu ale również przed pożarem i zalaniem wodą.
Wszystkie montowane przez naszą firmę instalacje alarmowe są przystosowane do podłączenia (w cenie instalacji) do monitoringu przez agencje ochrony Solid Security lub Konsalnet oraz wszystkie inne agencje ochrony.

Termin montażu instalacji jest ustalany w terminie dogodnym dla klienta.

Firma Inter-Alarm udziela 24 miesięcznej gwarancji na całą instalację alarmową.

Zapraszamy!

 

satel_logo

 

Wykaz urządzeń instalacji alarmowej na systemie firmy Satelu _mieszkanie_ ← pobierz

 

 

 

satel_logo

 

 

Centrala INTEGRA 32

Centrala Satel Integra 32

Centrala serii Integra firmy Satel jest zaprojektowana  do stosowania w małych i średnich obiektach takich jak: mieszkania, biura, sklepy, firmy, domy, itp. Centrala komunikuje się z modułami i klawiaturami przy użyciu 4-przewodowej magistrali KEYBUS. Może być rozszerzona do 32 linii przewodowych przy użyciu  modułów wejść CA-64E oraz modułów dla urządzeń bezprzewodowych ACU-100. System może być podzielony na 4 partycję i 16  niezależne strefy. Centrala posiada rejestr  439 ostatnich zdarzeń. System może być sterowany za pomocą manipulatorów, zdalnie za pomaca programu Dloadx, poprzez sieć TCP/IP  internet za pomocą modułów komunikacyjnych oraz pilotów zdalnego sterowania. Wbudowany dialer telefoniczny umożliwia komunikowanie się centrali ze stacją monitorowania w formatach impulsowych oraz automatycznych Contact ID i SIA FSK.

 

 

Podstawowe cechy centrali alarmowej Integra 32

  • 8 linie przewodowych na płycie z możliwością rozszerzenia do 32 linii przewodowych, bezprzewodowych,
  • 4 niezależne partycje, 16 stref,
  • 64 +4+1 kodów użytkownika,
  • funkcja kontroli dostępu oraz automatyki domowej,
  • do 4 manipulatorów w systemie,
  • 8 wyjść programowalnych: (możliwość rozszerzenia do 32 wyjść)
  • 28 niezależnych timerów do automatycznego sterowania,
  • 4-żyłowa magistrala komunikacyjna oddzielna dla manipulatorów i ekspanderów,
  • pamięć 439 ostatnich zdarzeń z funkcja wydruku,
  • wbudowany komunikator telefoniczny z funkcją monitoringu, powiadamiania głosowego i zdalnego sterowania,
  • port RS-232 do programowania centrali, wydruku zdarzeń lub podłączania modemu zewnętrznego,
  • komunikator z funkcją monitoringu, powiadamiania i modemu,
  • program centrali zapisany w pamięci typu FLASH z możliwością jego aktualizacji bez konieczności demontażu centrali,
  • programowanie ustawień centrali: lokalnie (manipulator LCD lub komputer z programem DLOADX)
  • pamięć FLASH zachowująca ustawienia centrali nawet po odłączeniu zasilania,
  • obsługa szybkich modemów zewnętrznych: analogowych, ISDN i GSM
  • automatyczna diagnostyka podstawowych elementów systemu,
  • podtrzymywany bateryjnie  zegar  czasu  rzeczywistego z kalendarzem,
  • sygnalizacja optyczna stanu wyjść, układu ładowania akumulatora i dialera telefonicznego,
  • zabezpieczenie elektryczne wszystkich wejść, wyjść i magistral komunikacyjnych,
  • wbudowany impulsowy zasilacz o obciążalności 1,2 A,
  • zasilanie AC 18V (±15%),
  • pobór prądu 127mA w stanie gotowości,
  • wymiary: 173 x 106 mm.

 

1 ) - Centrala alarmowa Satel Integra 32 zobacz opis......

 

Manipulator_INT-TSI-SSWManipulator INT-KLCD-BL firmy Satel jest urządzeniem służącym do obsługi i nadzoru systemu alarmowego. Wbudowany wyświetlacz w dogodny i czytelny sposób ma za zadanie przekazywać użytkownikowi informacje o różnych stanach systemu alarmowego. Dodatkowo manipulator jest wyposażony w sygnalizację diodami LED. Poszczególne diody sygnalizują najważniejsze informacje o stanie systemu alarmowego. Manipulator posiada również dźwiękową sygnalizację stanu systemu alarmowego. Klawiatura emituje sygnały dźwiękowe pozwalające na prostą kontrolę poprawności naciśnięcia poszczególnych przycisków przez użytkownika. Dodatkowo klawiatura poprzez wydawanie sekwencji dźwięków informuje użytkownika o występujących usterkach w systemie oraz czy dane polecenie zostało wykonane poprawnie. Najważniejsze funkcje systemu są dozwolone poprzez podanie uprawnionego kodu dostępu, ale niektóre funkcje takie jak: odczyt usterek, pomięć alarmu, mogą być uruchamiane za pomocą przycisków funkcyjnych bez użycia kodu. Wbudowane przyciski funkcyjne mogące służyć dodatkowo np: do natychmiastowego załączenia całego alarmu gdy wszyscy użytkownicy opuszczają obiekt, załączenia strefy nocnej alarmu podczas przebywania użytkowników w obiekcie, sterowania automatyką domową. Wyłączenie alarmu zawsze następuje poprzez podanie uprawnionego 4 cyfrowego kodu dostępu potwierdzonego naciśnięciem klawisza #.

Manipulator posiada również wbudowane wejścia linii alarmowych, które mogą być dowolnie zaprogramowane. Wejścia te są szczególnie przydatne przy modernizacjach instalacji, gdzie nie ma już możliwości poprowadzenia okablowania do oddalonej centrali alarmowej. Pomniejszają również koszty instalacji w przypadku braku wolnych linii w centrali alarmowej. Manipulator jest wyposażony w zabezpieczenie antysabotażowe które włącza się po otwarciu obudowy oraz oderwaniu manipulatora od ściany. Zabezpieczenie antysabotażowe włącza alarm głośny nawet przy rozbrojony alarmie. W czasie kiedy klawiatura nie jest używana, na wyświetlaczu wyświetlana jest aktualna data i godzina. Klawiatura jest podświetlana na niebiesko co ułatwia obsługę przy całkowitym braku oświetlenia. Manipulatory serii Satel Integra to połączenie zaawansowanej i nowoczesnej technologii, atrakcyjnego interfejsu użytkownika oraz unikalnego wzornictwa. Wysoka jakość wykonania urządzenia spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.satel_logo

 

Podstawowe cechy manipulatora INT-TSI-SSW

  • pojemnościowy ekran dotykowy o przekątnej 7” reagujący na delikatny dotyk,
  • szklana powłoka zabezpieczająca ekran przed uszkodzeniem,
  • intuicyjna obsługa,
  • występuje w kolorze ciemnym i jasnym,
  • sterowanie automatyką,
  • funkcje MAKRO ułatwiające sterowanie elementami automatyki domowej,
  • pełna możliwość personalizacji interfejsu, niezależnie dla każdego użytkownika za pomocą narzędzia TSI-Builder,
  • interaktywne widżety do sterowania urządzeniami automatyki,
  • 2 wejścia linii,
  • możliwość podglądu obrazu z kamer IP,
  • możliwość uruchomienia alarmów NAPAD, POŻAR, POMOC ,
  • zasilanie DC 12V (±15%),
  • pobór prądu 500mA w stanie gotowości,
  • wymiary: 196mm x 129 mm x 22mm.
2 ) - Manipulaor dotykowy INT-TSI-SSW 7" zobacz opis...

 

Czujka PIR AQUA_PlusPasywna czujka podczerwieni AQUA Plus firmy Satel rejestruje zmiany natężenia promieniowania podczerwonego obiektów o temperaturze wyższej od zera bezwględnego w odniesieniu do temperatury tła. Czujka dokładnie analizuje sygnał, dzięki temu błyskawicznie wykrywa człowieka poruszającego się w zasięgu jej działania. Czujka ruchu typu PIR jest niezawodna i łatwa do zastosowania w większości typowych instalacji alarmowych. Stąd też jest to najbardziej popularna czujka w systemach sygnalizacji włamania. Pasywna czujka podczerwieni przeznaczona jest do pracy wewnątrz pomieszczeń. Posiada szerokie zastosowanie do wszystkich typowych instalacji. Czujka Aqua Plus charakteryzuje się wysoką odpornością na zakłócenia elektromagnetyczne, przepięciowe, oraz wyładowania elektryczności statycznej. Występuje również w wersji z funkcją nie reagowania na małe zwierzęta. W celu poprawnej pracy czujka musi być instalowana pionowo na odpowiedniej wysokości. Najlepiej spełnia swoje zadania jak jest zamontowana w rogu pomieszczenia. Wysoka jakość podczas procesu produkcji oraz dokładna kontrola jakości każdego egzemplarza czujki zapewnia bezawaryjną prace przez długie lata.satel_logo

 

Podstawowe cechy czujki ruchu AQUA Plus

  • Cyfrowa czujka ruchu PIR,
  • podwójny pyroelement,
  • cyfrowy algorytm detekcji nowej generacji,
  • funkcja prealarmu,
  • cyfrowa kompensacja temperatury,
  • certyfikat zgodności EN50131 Grade 2,
  • wysoka odporność na zakłócenia elektromagnetyczne,
  • wybór trybu czułości PIR,
  • zasilanie 12 V (±15%),
  • pobór prądu 10mA,
  • wymiary: szer. 63 mm x wys. 95 mm, x 49 mm.
3 ) - Czujka ruchu PIR AQUA Plus Satel zobacz opis.....

 

Czujka magnetyczna B-1BRCzujka magnetyczna B-1Czujka magnetyczna (potocznie nazywana kontaktronem) służy do ochrony wewnętrznej obiektu podczas przebywania użytkowników w domu. Stosowana jest głównie do ochrony przed otwarciem okien i drzwi. Zamontowana w odpowiedni sposób spełnia swoją rolę nawet przy częściowo uchylonych oknach. Występuje w wersji nawierzchniowej lub wpuszczanej oraz metalowej do ochrony np. drzwi garażowych. Czujka składają się z dwóch elementów. Jeden element czujki magnetycznej jest zwykle montowany do ościeżnicy okna bądź drzwi, drugi ( magnes) natomiast montowany jest do skrzydła okna drzwi lub bramy garażowej. Czujki magnetyczne prawidłowo zamontowane są najmniej awaryjnymi urządzeniami w instalacjach alarmowych i służą prawidłową pracą przez długie lata.satel_logo

 

Podstawowe cechy czujki magnetycznej B-1

  • czujka magnetyczna do montażu powierzchniowego,
  • kolor biały (B-1) kolor brązowy model (B-1 BR)
  • mała hermetyczna obudowa,
  • odległość otwarcia styków 24 mm,
  • odległość zamknięcia styków 18 mm,
  • obciążalność styków kontaktronu 500 mA,
  • typ czujki NC,
  • maksymalne napięcie przełączalne styków kontaktronu – 100 V,
  • wymiary obudowy: 28 mm x 12,5 mm.
4 ) - Czujka magnetyczna B1 - BR Satel zobacz opis.....

 

czujka_dymu_i_ciepła_satel_TSD-1_Czujka dymu i ciepła TSD-1 firmy Satel przeznaczona jest do wczesnego wykrywania stadium pożaru. Wykrywa pojawienie się dymu juz przy bardzo małym jego stężeniu. Czujka wyposażona jest w fotoelektryczny detektor dymu oraz sensor temperatury nadmiarowo-różniczkowy.
Dodatkowo czujka wyposażona jest w filtr zapobiegający dostawaniu się wszelkiego rodzaju owadów oraz zanieczyszczeń powietrza do komory pomiarowej. Do sygnalizacji pracy, czujka jest wyposażona w sygnalizacje diodą LED. Dodatkowo uruchamiany jest automatycznie przekaźnik w czujce który to podłączony do instalacji alarmowej powoduje uruchomienie sygnalizacji dźwiękowej lokalnego systemu alarmowego oraz powiadomienie agencji ochrony ( w przypadku systemu podłączonego do agencji ochrony). Do wyboru trybu pracy służy zestaw przełączników. Czujnik temperatury w czujce jest uruchomiany w chwili przekroczenia określonego progu temperatury oraz w przypadku bardzo szybkiego przyrostu temperatury w czasie. Czujka zasilana jest napięciem DC-12V.satel_logo

 

Podstawowe cechy czujki dymu i ciepła TSD-1

  • Uniwersalna czujka dymu i ciepła do systemów alarmowych,
  • unikalna komora rozproszeniowa Swirl przyspieszająca wykrywanie dymu,
  • detekcja dymu zgodna z wymaganiami EN54-7,
  • detekcja ciepła zgodnie z EN54-5,
  • przełączniki wyboru trybu pracy (dym, ciepło, multisensor),
  • wybór rodzaju linii: NO/NC/2EOL za pomocą przełączników,
  • precyzyjny filtr Hexamesh ze stali nierdzewnej,
  • sygnalizacja zabrudzenia komory czujki,
  • podstawka ułatwiająca montaż,
  • współpraca z dowolną centralą alarmową 12 V,
  • zasilanie 12 V (±15%),
  • pobór prądu 250μA,
  • wymiary: śred. 108 mm x 61 mm.
5 ) - Czujka dymu i ciepła TSD-1 Satel zobacz opis.....

 

Czujka gazu ziemnego DG-1 MECzujka gazu ziemnego DG-1 ME przeznaczona jest do wczesnego wykrywania oraz sygnalizacji wycieku gazu ziemnego z instalacji gazowej. Przekroczenie określonego progu stężenia gazu ziemnego w pomieszczeniu sygnalizowane jest przez czujkę optycznie i akustycznie.
Dodatkowo uruchamiany jest automatycznie przekaźnik w czujce który to podłączony do instalacji alarmowej powoduje uruchomienie sygnalizacji dźwiękowej lokalnego systemu alarmowego oraz powiadomienie agencji ochrony ( w przypadku systemu podłączonego do agencji ochrony). Jeżeli połączymy czujkę z instalacją elektryczną to po wykryciu niebezpiecznego stężenia gazu automatycznie zostanie odłączone zasilanie urządzeń oraz automatycznie odcięty zostanie dopływ gazu do budynku. Czujka przeznaczona jest głównie do pracy w ramach systemu alarmowego. Zasilana jest napięciem DC-12V. W celu poprawnej pracy czujka powinna być mocowana na wysokości do 30cm. od sufitu pomieszczenia jak najdalej od otworów wentylacyjnych i okien.satel_logo

 

 

Podstawowe cechy czujki DG-1 ME

  • Czujka gazu ziemnego(metanu),
  • cyfrowa obróbka sygnału,
  • optyczna i akustyczna sygnalizacja przekroczenia progowego stężenia,
  • sygnalizacja LED zadziałania czujki,
  • funkcja prealarmu,
  • możliwość pracy autonomicznej,
  • pełna autodiagnostyka,
  • zasilanie 12 V (±15%),
  • pobór prądu 30-50mA,
  • wymiary: średn. ø 97 mm. 36 mm.
6 ) - Czujka gazu ziemnego DC-1 ME Satel zobacz opis.....

 

Czujka zalania wodą FD-1 SatelCzujka zalania wodą FD-1 przeznaczona jest do wczesnego wykrywania wycieku wody z instalacji wodnej. Wyposażona jest w sąnde na przewodzie która to jest montowana bezpośrednio nad posadzką w łazience, pralni, piwnicy lub w innych pomieszczeniach gdzie istnieje duże ryzyko wycieku z instalacji wodnej. Pojawienie się wody w okolicy sondy powoduje uruchomienie się przekaźnika w czujce co skutkuje uruchomieniem sygnalizacji dźwiękowej lokalnego systemu alarmowego oraz powiadomienie agencji ochrony ( w przypadku systemu podłączonego do agencji ochrony). Sonda jest połączona z czujką długim przewodem co ułatwia jej montaż oraz zabezpiecza samą elektronikę czujki przed zalaniem wodą . Sama sonda może być wielokrotnie zalewana woda i nie powoduje to jej uszkodzenia. satel_logoCzujka zasilana jest napięciem DC-12V.

 

 

Podstawowe cechy czujki zalania FD-1

  • Czujka zalania wodą do systemów alarmowych,
  • wykrywanie obecności wody w pomieszczeniach zagrożonych zalaniem,
  • zewnętrzna sonda, łatwa w montażu,
  • długi przewód łączący sondę z czujka umożliwiający łatwiejszy montaż,
  • styk sabotażowy,
  • dostępne również w kolorze brązowym (FD-1 BR)
  • zasilanie 12 V (±15%),
  • pobór prądu 2,5mA,
  • wymiary: 24 mm x 110 mm x 27 mm.

 

7 ) - Czujka zalania wodą FD-1 Satel zobacz opis.....

 

Czujka gazów usypiających DG-1 TCMCzujka gazów usypiających DG-1 TCM przeznaczona jest do wczesnego wykrywania oraz sygnalizacji pojawienia się gazów usypiających ( oparów chloroformu). Przekroczenie określonego progu stężenia gazu usypiającego w pomieszczeniu sygnalizowane jest przez czujkę optycznie i akustycznie. Dodatkowo uruchamiany jest automatycznie przekaźnik w czujce który to podłączony do instalacji alarmowej powoduje uruchomienie sygnalizacji dźwiękowej lokalnego systemu alarmowego oraz powiadomienie agencji ochrony ( w przypadku systemu podłączonego do agencji ochrony). Czujka przeznaczona jest głównie do pracy w ramach systemu alarmowego. Zasilana jest napięciem DC-12V. W celu poprawnej pracy czujka powinna być mocowana na wysokości około 15-30cm od podłogi pomieszczenia z dala od otworów wentylacyjnych i okien.satel_logo

 

Podstawowe cechy czujki DG-1 TCM

  • Czujka gazów usypiających(oparów chloroformu),
  • cyfrowa obróbka sygnału,
  • optyczna i akustyczna sygnalizacja przekroczenia progowego stężenia,
  • sygnalizacja zadziałania czujki, niebieska dioda LED,
  • funkcja prealarmu,
  • pełna autodiagnostyka,
  • zasilanie 12 V (±15%),
  • pobór prądu 80-120mA,
  • wymiary: średn. ø 97 mm. 36 mm.

 

8 ) - Czujka gazów usypiających DG-1 TCM zobacz opis.....

 

Czujka zewnetrzna RK 315 DT WatchOutCzujka zewnętrzna RK315DT Watch Out służy do pracy w najbardziej wymagających instalacjach systemów zabezpieczeń. Główna cechą modelu RK 315 DT jest to że został on wyposażony w dwa podwójne elementy PIR oraz w zaawansowane kanały detekcji mikrofalowej. Dzięki tym dwóm cechom czujka posiada imponującą skuteczność w wykrywaniu intruza przy bardzo wysokiej odporności na fałszywe alarmy. Dodatkowa zaletą jest funkcja antymaskingu. Praca czujki jest sygnalizowana za pomocą 3 diod LED. Czujki RK315 WathOUT DT mogą współpracować z dowolna centralą alarmowa ( wyjścia przekaźnikowe) lub z systemami Prosys komunikując się poprzez magistralę. Wszystkie ustawienia parametrów czujki są dostępne dla instalatora z poziomu manipulatora.risco_logo

 

Podstawowe cechy czujki RK315 DT Wath Out

  • magistralowy detektor Risco adresowalny systemowo,
  • czujnik PIR dwukanałowy + dwa kanały mikrofali,
  • filtr światła białego,
  • wymienne soczewki w zestawie ( szerokokątna 15 m 90,
  • barierowa 15 m 5,
  • dalekiego zasięgu 23 m 5,
  • ignoruje poruszające się zwierzęta w dolnych wiązkach do wysokości 70 cm,
  • wysoka odporność na zakłócenia elektromagnetyczne,
  • bardzo duża możliwość regulacji parametrów PIR I MW,
  • aktywny antymasking podczerwieni,
  • technologia rozpoznawania kołysania,
  • wyjście alarmu zabrudzenia soczewki,
  • szeroki wybór uchwytów,
  • wysokość montażu 1m do 2,7m,
  • daszek ochronny i szczelna obudowa IP65,
  • zasilanie 9-16 V,
  • pobór prądu 35-45mA,
  • wymiary: szer. 230 mm x wys. 121 mm, x 123 mm.
9 ) - Czujka zewnętrzna RK315 DT Watch Out zobacz opis.....

 

Sygnalizator zewnetrzny SPL-5010RSygnalizator zewnętrzny SP-5010 R to podstawowe urządzenie do zasygnalizowania alarmu lokalnego. Może również służyć do sygnalizacji zadziałania czujek pożarowych, wycieku gazu w obiekcie czy nawet sygnalizacji załączenia lub wyłączenia alarmu w przypadku uzbrajania alarmu z pilota. Sygnalizator zasilany jest z systemu alarmowego ale może również posiadać własne zasilanie i być tylko sterowany z lokalnego systemu alarmowego. Posada zabezpieczenie antysabotażowe na otwarcie obudowy oraz zabezpieczenie antysabotażowe w przypadku oderwania sygnalizatora od ściany. Sygnalizator posiada sygnalizację akustyczna oraz optyczną. Wykonany jest z wysokiej jakości materiałów i bardzo odporny na warunki atmosferyczne.satel_logo

 

Podstawowe cechy sygnalizatora SP-5010 R

  • zewnętrzny sygnalizator optyczno-akustyczny,
  • sygnalizacja akustyczna: przetwornik piezoelektryczny,
  • sygnalizacja optyczna: super jasne diody LED,
  • zabezpieczenie antysabotażowe przed: oderwaniem od podłożą, otwarciem obudowy,
  • dostępny również w kolorze niebieskim (SP-5010 BL) i pomarańczowym (SP-5010 O)
  • zasilanie DC 12V (±15%)
  • natężenie dźwięku 120dB,
  • pobór prądu maksymalny: 285mA,
  • wymiary: szer.197mm x wys.298mm x 72mm.

 

10 ) - Sygnalizator zewnętrzny SPL5010R zobacz opis.....

 

Sygnalizator wewnętrzny Satel SPW-100Sygnalizator wewnętrzny SPW-100 to podstawowe urządzenie do zasygnalizowania alarmu lokalnego wewnątrz obiektu. Może również służyć do sygnalizacji zadziałania czujek pożarowych, wycieku gazu w obiekcie czy nawet sygnalizacji załączenia lub wyłączenia alarmu w przypadku uzbrajania alarmu z pilota. Sygnalizator zasilany jest z systemu alarmowego napięciem 12V. Posada zabezpieczenie antysabotażowe na otwarcie obudowy. Sygnalizator wyposażony jest wyłącznie w sygnalizację akustyczną. Wykonany jest z wysokiej jakości materiałów i bardzo odporny na warunki atmosferyczne.satel_logo

 

Podstawowe cechy sygnalizatora SPW-100

  • wewnętrzny sygnalizator akustyczny,
  • sygnalizacja akustyczna: przetwornik piezoelektryczny,
  • zabezpieczenie antysabotażowe przed otwarciem obudowy,
  • zasilanie DC 12V (±15%)
  • natężenie dźwięku 120dB,
  • pobór prądu maksymalny: 320mA,
  • wymiary: śred.130mm x 40mm.
11 ) - Sygnalizator wewnętrzny SPW-100 zobacz opis.....

 

Obudowa centrali AWO-256 PulsarMetalowa obudowa centrali alarmowej z miejscem na centrale alarmową, moduły rozszerzeń, transformator 12V akumulator 18Ah.

 

Podstawowe cechy obudowy AWO256

  • Metalowa obudowa lakierowana proszkowo,
  • przełącznik antysabotażowy na otwarcie obudowy,
  • transformator TRP 50VA,
  • napięcie wyjściowe po stronie wtórnej trafo -16V/18V/,
  • dystans od ściany 8mm. ułatwiający wprowadzenie przewodów do obudowy,
  • obudowa skręcana na śruby,
  • miejsce na akumulator 18Ah,
  • zasilanie AC 230 V,
  • wymiary: 320 mm. x 395 mm. x 90mm.
12 ) - Obudowa centrali alarmowej AWO 256 Pulsar zobacz opis.....

 

Akumulator żelowy Europower 17AhAkumulator żelowy 17Ah firmy Europower służy do zapewnienia zasilania awaryjnego urządzeniom instalacji alarmowej. Akumulator jest zamknięty w szczelnej obudowie i nie wymaga obsługi awaryjnej. Akumulator jest wykonany w technologii AGM ( elektrolit w postaci żelu umieszczony jest w separatorach z włókna szklanego). Akumulatory firmy Europower są akumulatorami długiej żywotności i dlatego są stosowane między innymi przez renomowanych światowych producentów UPS-ów.

 

Podstawowe cechy akumulatora 17Ah.

  • pojemność akumulatora 17Ah/12V,
  • szczelna obudowa,
  • bezobsługowa praca,
  • możliwość pracy w dowolnym położeniu,
  • żywotność projektowana przez producenta od 6-9 lat,
  • szeroki zakres temperatur pracy,
  • waga: 6,15kg,
  • napięcie ładowania typowe 13,8 V,
  • wymiary: 166mm x 181mm x 76 mm.
13 ) - Akumulator żelowy Europower 17Ah zobacz opis.....
0