Blog

Cyfrowy system monitoringu domu wysokiej rozdzielczości

Cyfrowy system monitoringu domu jest instalacją zapewniającą obraz wysokiej rozdzielczości.
Opisany poniżej system monitoringu jest jednym z najczęściej wybieranych przez naszych klientów i montowanych systemów przez naszą firmę.
Do monitorowania terenu domu opisanego przykładowego systemu potrzebne jest zainstalowanie minimum 5 kamer tubowych z przetwornikami 2 MP firmy BCS model TIP3200IR-E, oraz rejestrator 8- kanałowy IP firmy BCS model BCS-NVR08025ME. Zastosowane kamery wysokiej rozdzielczości z promiennikami podczerwieni zapewniają doskonałą jakość obrazu w dzień z najdrobniejszymi szczegółami oraz dobrą jakość obrazu czarno-białego w nocy. Mechaniczne filtry podczerwieni zastosowane w kamerach gwarantują idealne, naturalne kolory w dzień oraz naturalne kolory podczas pracy kamer przy sztucznym oświetleniu. Kamery wyposażone są w  obiektywy o stałej ogniskowej 3.6 mm które to umożliwiają duży kąt obserwacji kamer a tym samym umożliwiają pokrycie całego obszaru
monitorowanego terenu wokół domu.

Cyfrowy_system_monitoringu_domu_FullHD

Przykładowy rysunek cyfrowego system monitoringu domu w jakości Full HD

 

 

Wbudowana funkcja obszarów zastrzeżonych (stref prywatności) umożliwia zastosowanie inteligentnego monitoringu. Funkcja przydatna w przypadku bardzo bliskiej odległości do sąsiadów, umożliwiająca zamaskowanie obszaru obrazu, jeśli chcemy, aby niektóre elementy obrazu z kamer nie były rejestrowane na rejestratorze.
Kamery wykonane są w małych i estetycznych obudowach koloru białego. Dodatkowo obudowa jest hermetyczna i odporna na opady deszczu oraz trudne warunki atmosferyczne.
Małe i estetyczne obudowy koloru białego sprawiają że są mało widoczne na elewacji budynku.

Kamera_BCS_TIP3200IR-E

Kamera wysokiej rozdzielczości firmy BCS TIP-3200IR-E

 

 

Do zapisu obrazu służy cyfrowy rejestrator IP. firmy BCS-NVR08025me. W rejestratorze zamontowane są dwa dyski do pracy ciągłej o pojemności 2TB każdy. Zapewnia to zapis obrazu na okres około 2-3 tygodni. Możliwe jest zastosowanie dysków o większej pojemności 3TB lub 4TB. Zainstalowanie większej pojemności dysków w rejestratorze zapewnia wydłużenie czas zapisu.
Zastosowany rejestrator obsługuje maksymalnie 2 dyski o pojemności max do 4TB każdy.
Jeżeli jest potrzeba zapisu obrazu powyżej miesiąca, trzeba zastosować rejestrator który może obsłużyć 4 lub nawet 8 dysków do 4TB każdy.
W celu wydłużenia zapisu obrazu, bez ponoszenia dodatkowych kosztów na zakup dużej ilości dysków służy funkcja zapisu obrazu z detekcji ruchu.
Funkcja detekcji ruchu, uruchamia zapis w rejestratorze tylko w przypadku jeżeli kamera zarejestruje minimalny ruch.

 

 

Rejestrator BCS-NVR08025ME

Rejestrator BCS-NVR08025ME

W przypadku braku zmian obrazu zapisywana jest ostatnia klatka obrazu. Funkcja detekcji ruchu pozwala na duże oszczędności miejsca na dyskach i tym samym wydłuża znacznie czas zapisu w rejestratorze.

Po zapełnieniu pamięci dysków jest uruchamiana funkcja nadpisywania świeżego obrazu z kamer. Stare pliki z danymi są kasowane z dysku a w to miejsce zapisywane nowe. Wszystko to dzieje się automatycznie i nie wymaga żadnych ustawień przez użytkownika. W przypadku całkowitego wyłączenia prądu i ponownego włączenia, rejestrator natychmiast uruchamia zapis.
Rejestrator wyposażony jest w dwa porty USB. Jeden do obsługi myszki komputerowej. Drugi port USB do zgrywania za pomocą zainstalowanego oprogramowania wybranego okresu z zapisu w rejestratorze na przenośny nośnik pamięci np: pendrive.

 

Dysk_WD-Purple_2TB

Dysk do pracy ciągłej WD-Purple 2TB

 

 

Kamery zasilane są napięciem bezpiecznym DC 12 V z zainstalowanego zasilacza 230V/12V. Dodatkowo zasilacz posiada oddzielne zabezpieczenia zwarciowe i przeciążeniowe dla każdej kamery. Uszkodzenie przewodu do jednej kamery powoduje że cały system dalej działa prawidłowo.

 

 

Zasilacz_impulsowy_Pulsar_PSDC-08128

Zasilacz impulsowy firmy Pulsar PSDC-08128

 

 

 

 

System monitoringu po podłączeniu do sieci internet poprzez router, umożliwia zdalny podgląd obrazu z kamer na urządzeniach mobilnych ( laptop, tablet, smartfon). Na każdym urządzeniu z którego ma być podgląd instalowane jest darmowe oprogramowanie SMART PSS poprzez które nasze urządzenie łączy się automatycznie z rejestratorem wyświetlając online podgląd obrazu.

Podgląd_obrazu_na_urzadzeniach_mobilnych

Podgląd obrazu na urządzeniach mobilnych

 

Wykaz urządzeń zainstalowanych w systemie:

1 ) – Rejestrator BCS- NVR08025ME – 1 szt
2 ) – Dysk Sata do pracy ciągłej WD PURPLE 2 TB – 2 szt
3 ) – Kamera BCS – TIP 3200IR-E – 5 szt
4 ) – Zasilacz Pulsar PSDC 08128 – 1 szt

 

Firma Inter-Alarm oferuje kompleksowo montaż systemów monitoringu CCTV wraz z dostawą urządzeń, rozbudowy i modernizacje istniejących systemów, naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne oraz okresowe przeglądy konserwacyjne.
Udzielamy 24 – miesięcznej gwarancji na zainstalowane przez nas systemy.
W zakładce cennik koszty przykładowych systemów monitoringu.

 

Zapraszamy.

0