Alarm DSC zdalnie sterowany smartfonem

Alarm DSC zdalnie sterowany smartfonem

System alarmowy DSC zdalnie sterowany ze smartfonu.
Przykładowy system alarmowy firmy DSC serii NEO zabezpiecza dom oraz posiada możliwość zdalnego sterowania alarmem i automatyka domową. Zabezpieczenia pomieszczenia w domu, teren wokół domu ale również przekazuje użytkownikowi wszystkie informacje o jego systemie alarmowym. Jednostką sterującą systemem alarmowym jest centrala alarmowa firmy DSC HS2064 z modułem komunikacji GSM/HSPA.
 

Alarm DSC zdalnie sterowany smartfonem

Alarm firmy DSC zdalnie sterowany smartfonem

 
Moduł komunikacji GSM/HSPA w przypadku zadziałania alarmu wysyła wiadomości sms lub Push do użytkowników o alarmach, sabotażach, usterkach, załączeniach i wyłączeniach. Użytkownik otrzymuje dokładną informacje z datą i godziną na swój telefon z której czujki włączył się alarm lub jakiego typu jest usterka w systemie alarmowym. Łączność pomiędzy telefonem klienta a systemem alarmowym w domu jest szyfrowana. Dodatkowo przy nawiązywaniu połączenia telefonu klienta z alarmem jest stosowane wiele zabezpieczeń uniemożliwiających niepowołanej osobie połączenie się z naszym alarmem.

Manipulator z czytnikiem breloków DSC-NEO-HS2LCDP

Manipulator z czytnikiem breloków DSC-NEO-HS2LCDP

 

Aplikacja DSC NEO - widok stref

Aplikacja DSC NEO – widok stref

 
Do obsługi alarmu w domu służą manipulatory LCD, manipulatory ikonowe oraz LED. Dodatkowo manipulatory mogą posiadać wbudowane czytniki breloków lub kart. Szczególnie przydatne dla osób starszych i niedowidzących. Wystarczy zbliżyć brelok do manipulatora a zostanie załączona jedna lub więcej stref alarmowych. Wyłączenie alarmu również następuje po zbliżeniu breloka do klawiatury.
System wyposażony jest również możliwość zdalnego sterowania z telefonu użytkownika. Instalator firmy Inter-Alarm montujący alarm instaluje użytkownikowi na jego telefonie aplikację DSC NEO.
 
 
 
Użytkownik za pomocą zainstalowanego oprogramowania może zdalnie całkowicie sterować swoim alarmem ale również otrzymuje od zainstalowanego systemu wszystkie informacje na telefon za pomocą wiadomości email lub wiadomości push. Obsługa aplikacji DSC NEO jest intuicyjna i bardzo prosta. Szkolenie klienta instalatorowi Inter-Alarm zajmuje jedynie kilka minut. Aplikacja pracuje na systemach Android oraz iOS i jest całkowicie bezpłatna.
 
Aplikacja firmy DSC NEO umożliwia:

 1. zdalne załączenie i wyłączenia alarmu z podziałem na strefy, nocną, dzienną, czujki zewnętrzne lub wewnętrzne,
 2. zablokowanie dowolnej czujki alarmowej na określony czas,
 3. odczyt historii zdarzeń systemu alarmowego ( usterki, alarmy, itp),
 4. powiadamia użytkownika za pomaca wiadomości sms, email lub push o alarmach i usterkach,
 5. umożliwia zdalne sterowanie urządzeniami w domu taki jak:
 • rolety ( opuszczenie i otwarcie rolet),
 • brama garażowa ( otwarcie i zamknięcie bramy garażowej),
 • brama wjazdowa na posesję ( otwarcie i zamknięcie bramy wjazdowej),
 • podlewanie trawnika bądź ogrodu ( załączenia podlewania i wyłączenie),
 • centralne ogrzewanie ( włączenie centralnego ogrzewania ),
 • oświetlenie ( załączenie wybranego oświetlenia w domu lub na zewnątrz),
 • klimatyzacja ( załączenie i wyłączenie klimatyzacji).

 

Aplikacja DSC NEO - widok linie wejściowe.

Aplikacja DSC NEO – widok linie wejściowe.

 

Aplikacja DSC NEO - widok menu.

Aplikacja DSC NEO – widok menu.

 
Oferowany system alarmowy zabezpiecza pomieszczenia w domu za pomocą czujek ruchu PIR.
Teren zewnętrzny wokół domu jest zabezpieczony czujkami ruchu zewnętrznymi.
W systemie w celu podniesienia bezpieczeństwa użytkowników zastosowano dodatkowo czujki dymu, zainstalowane na klatce schodowej. Czujki gazu ziemnego, zainstalowane w kuchni i kotłowni. Czujki czadu w salonie oraz czujki zalania wodą zainstalowane w łazienkach, kuchni  oraz pralni. Wszystkie te czujki pracują na liniach 24 godzinnych. To znaczy, że działają zawsze, nawet gdy alarm jest rozbrojony.
W centrali alarmowej jest możliwa również funkcja automatycznego uzbrajania i rozbrajania się alarmu o określonych godzinach. W dni wolne od pracy oraz w dni świąteczne jest ustalony oddzielny harmonogram.
Sygnalizacja zadziałania alarmu jest realizowana przez sygnalizatory zewnętrzne oraz sygnalizator wewnętrzny.
 
 
 
Cały system zasilany jest z dwóch źródeł zasilania. Podstawowego 230 V oraz awaryjnego. Awaryjne źródło zasilania ( akumulatory) zapewnia nieprzerwaną pracę systemu przez co najmniej 48 godzin.
 

Aplikacja DSC NEO - widok wyjścia sterujące.

Aplikacja DSC NEO – widok wyjścia sterujące.

Oferowany system może być zastosowany nie tylko w domach ale również: w mieszkaniach, firmach, hurtowniach, biurach, obiektach użyteczności publicznej.

 

Cały system  w połączeniu z monitoringiem do agencji ochrony, nie tylko zabezpiecza mienie ale również informuje użytkowników o możliwości wystąpienia pożaru, ulatniania się czadu z kominka lub pieca, wycieku gazu z instalacji czy zalania wodą.
 
Firma Inter-Alarm oferuje kompleksowo wszystkie urządzenia do wykonania instalacji wraz z okablowaniem i montażem.
Oferowana instalacja jest przygotowana do podłączenia monitoringu agencji ochrony Solid, Konsalnet, Juwentus lub każdej innej agencji ochrony.
Na wykonaną całą instalację wraz z urządzeniami udzielamy 24 miesięcznej gwarancji.
Wystawiamy Faktury VAT dla firm oraz paragony z kasy fiskalnej dla klientów indywidualnych.
Zapraszamy.

 
 

0